Burnos higiena: kodėl tai viena svarbiausių odontologinių procedūrų?
Dantis valomės nuo vaikystės, tačiau jau ne naujiena, kad namų sąlygomis visų apnašų nuvalyti neįmanoma. To rezultatas: dėl jų besiformuojantys dantų akmenys. Kaip to išvengti? Atsakymas vienareikšmis: reguliariai darytis profesionalią burnos higieną.

Jei dantų priežiūrai skiriate mažiau laiko ir pastangų, apnašos kaupiasi dar greičiau. O kur dar genetinis polinkis, žalingi įpročiai, kavos, arbatos gėrimas – visa tai dar labiau paspartina apnašų kaupimąsi. Tinkamai neišvalius jų dantų šepetėliu, jos sukietėja ir taip susiformuoja dantų akmenys. Būtent ten kaupiasi bakterijos, kurios yra daugybės dantų ligų priežastis: dantų karieso, burnos gleivinės ir periodonto ligos. Dantys pradeda gesti, pakinta jų spalva, atsiranda nemalonus burnos kvapas.

Visų šių nepageidaujamų dalykų galima išvengti pasidarius profesionalią burnos higieną. Vertėtų nepamiršti, kad vieną kartą per visą gyvenimą pasidaryti higieną nepakanka: ji turi būti atliekama du kartus per metus. Apytiksliai paskaičiavus, higienai kasdien išleistumėte tik 0,19 EUR per dieną, tačiau jos nauda atsipirktų labai greitai: nesikauptų apnašos ir akmenys, o tai lygu mažiau gendantiems dantims ir retesniems vizitams pas odontologą. Juk dantų gydymas atsieina daug brangiau…

Kaip vyksta procedūra?

Atėjus į procedūrą, visų pirma specialistas įvertins jūsų burnos priežiūros įpročius ir pasidalins patarimais, kaip tai galėtumėte pagerinti. Burnos higienos metu:

  • Nuvalomos kietosios ir minkštosios dantų apnašos.
  • Pašalinami dantų akmenys.
  • Pašalinamos pigmentinės dėmes (nuo tabako, vyno, kavos ir pan.)
  • Nupoliruojamas dantų paviršius.

Po procedūros kurį laiką galite justi dantų jautrumą, tačiau jis gretai išnyksta. Dantys tampa ne tik sveikesni, bet šypsena įgauna daugiau baltumo ir spindesio.

Norime priminti, kad jei ateisite dviese pasidaryti burnos higienos Salomėjos Nėries odontologijos klinikoje, procedūrai taikome specialią kainą – 36 EUR asmeniui! Registracija ČIA.