Dantų silantavimas: procedūra, sauganti Jūsų vaikų dantukus




Vaikų dantys skiriasi nuo suaugusiųjų – jų paviršius yra nelygus, grublėtas, dantys yra lengviau pažeidžiami, o kur dar tai, jog kartais jaunieji nemoka taisyklingai prižiūrėti savo dantų, tėvai ne visada gali skirti tam dėmesio. Taip kaupiasi apnašos, kurios sukelia karieso atsiradimą. Kaip to išvengti? Dantų silantavimas – procedūra, padėdanti išvengti didesnių odontologinių problemų jūsų vaikų dantims.

Silantavimas – užkarda kariesui

Kas gi tie silantai? Tai skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos dantų vagelės, dantys tampa lygesni, apsaugomi nuo dantų ėduonies (karieso) ir juos galima daug lengviau valyti.

Vaikų dantys yra linkę gesti dažniau, o dantų gydymas kainuoja tiek pat, kiek suaugusiems. Odontologai teigia, jog laiku ir tinkamai padengus vaikų dantis silantais, karieso atsiradimo tikimybė sumažėja 80-90 %. Kadangi sumažėja tikimybė, jog jūsų vaiko dantys ges, sutaupysite pinigų.

Silantinėmis medžiagomis gali būti dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys. Dažniausiai ši procedūra yra atliekama vaikų krūminiams dantims (nuo 6 iki 14 metų), nes jie yra labiausiai pažeidžiami. Laikas, tinkamas dantų dengimui silantais, yra gana trumpas. Patariama dengti ką tik išdygusius nuolatinius dantis, nes pirmuosius dvejus metus po išdygimo jie yra ypač jautrūs kariesui. Vėliau silantuoti dantį gali būti per vėlu, nes kai jis išauga, jo vagelės apsineša ir jau gali būti pažeistos karieso. Nepamirškite konsultuotis ir su gydytoju odontologu, kuris visada įvertins ir patars skirtingose situacijose.

Greita ir neskausminga

Dantų silantavimo procedūra yra neskausminga, trunka vos keliolika minučių. Kaip ji vyksta? Danties paviršius yra nuvalomas, apdorojamas poliravimo pasta ir iš karto dengiamas silantu, naudojant labai mažą šepetėlį arba specialų švirkštą. Po to silantas sukietinamas, panaudojant specialią šviesą (labai panašu į įprastą dantų plombavimą).

Krūminis dantis formuojasi maždaug metus ir silante esantis fluoras jį taip sustiprina, kad jis tampa atsparus ėduoniui. Jei dengiate dantis silantais pirmą kartą, po 3 mėnesių reikia apsilankyti pas odontologą, kad šis įvertintų būklę, o po to įprastai pasitikrinti kiekvieno profilaktinio vizito metu. Jei silantas iškrenta, procedūra yra kartojama.

Salomėjos Nėries odontologijos klinikoje taip pat atliekama dantų silantavimo procedūra. Registruokite savo vaikus šiai procedūrai – ne tik apsaugosite jų dantis, bet ir sutaupysite odontologines išlaidas.