Patarimai

Dantų silantavimas: procedūra, sauganti Jūsų vaikų dantukus

Burnos higiena: kodėl tai viena svarbiausių odontologinių procedūrų?

Ką reikėtų žinoti apie protezavimą? Specialisto patarimai.

Vaikų dantys skiriasi nuo suaugusiųjų – jų paviršius yra nelygus, grublėtas, dantys yra lengviau pažeidžiami, o kur dar tai, jog kartais jaunieji nemoka taisyklingai prižiūrėti savo dantų, tėvai ne visada gali skirti tam dėmesio. Taip kaupiasi apnašos, kurios sukelia karieso atsiradimą. Kaip to išvengti? Dantų silantavimas – procedūra, padėdanti išvengti didesnių odontologinių problemų jūsų vaikų dantims.

Dantis valomės nuo vaikystės, tačiau jau ne naujiena, kad namų sąlygomis visų apnašų nuvalyti neįmanoma. To rezultatas: dėl jų besiformuojantys dantų akmenys. Kaip to išvengti? Atsakymas vienareikšmis: reguliariai darytis profesionalią burnos higieną. Jei dantų priežiūrai skiriate mažiau laiko ir pastangų, apnašos kaupiasi dar greičiau. O kur dar genetinis polinkis, žalingi įpročiai, kavos, arbatos gėrimas – visa tai dar labiau paspartina apnašų kaupimąsi.

Dantų protezavimas – procedūra, atstatanti labai pažeistus ar net prarastus dantis. Pasikonsultavę su odontologu nuspręsite, koks protezavimo metodas jums yra tinkamiausias.

Kai protezavimo procedūra atlikta, tai dar nereiškia, protezai jums idealiai tinka. Ką reikėtų žinoti pastebėjus nepatogumams, ir kokios protezų bei burnos ertmės priežiūros turėtumėte imtis, dalinamės šioje apžvalgoje.

Kasdienė dantų priežiūra. Kaip išvengti karieso ir kitų problemų?

Pirmieji vizitai pas odontologą. Ką reikia žinoti?

Kasdienė burnos priežiūra – kelias link sveikos ir spindinčios šypsenos. Tačiau ar vykdote visus svarbius žingsnelius, kad išvengtumėte karieso ir kitų dantų ligų? Dalinamės naudinga burnos priežiūros atmintine.
Kasdienė priežiūra
Visiems atrodo, kad taisyklingai valytis dantis yra vieni juokai. Tačiau ar žinojote, kad dantis minimaliai turite valyti 2 minutes? Taip pat, jų neužtenka valytis du kartus per dieną – tai yra minimalus nustatytas kiekis.

Pirmasis mažylio apsilankymas pas odontologą – didelis iššūkis tėveliams. Pirmieji vizitai turi daug reikšmės, kadangi jie formuoja vaiko požiūrį į dantų gydymą. Netinkamai parinktas gydytojas, nekomfortiška aplinka gali įvaryti mažyliui daug baimių, kurios pridaro žalos ateityje: vaikas tiesiog nenorės eiti tvarkytis dantų. Dalinamės patarimais, kurie padės nuspręsti kaip, kada ir kur eiti, kad pirmoji vaiko patirtis pas odontologą būtų puiki.