Pirmieji vizitai pas odontologą. Ką reikia žinoti?
Pirmasis mažylio apsilankymas pas odontologą – didelis iššūkis tėveliams. Pirmieji vizitai turi daug reikšmės, kadangi jie formuoja vaiko požiūrį į dantų gydymą. Netinkamai parinktas gydytojas, nekomfortiška aplinka gali įvaryti mažyliui daug baimių, kurios pridaro žalos ateityje: vaikas tiesiog nenorės eiti tvarkytis dantų. Dalinamės patarimais, kurie padės nuspręsti kaip, kada ir kur eiti, kad pirmoji vaiko patirtis pas odontologą būtų puiki.

Tinkamiausias metas

Pirmasis mažylio vizitas pas odontologą turi įvykti tada, kai jau išdygsta pirmieji dantukai. Tačiau tėveliams rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, kai vaikui atsiranda pirmas dantukas – specialistas paaiškins, kaip reikia taisyklingai prižiūrėti ne tik vaiko, bet ir savo dantis.

Kai atsiranda dantukai, tėvams labai svarbu pradėti žaidimo forma pratinti vaiką prie dantų priežiūros: pvz. nupirkti spalvingą dantų šepetuką. Kol Jūsų atžalai nesukako keleri metai, dantis užtenka valytis su šepetėliu ir vandeniu, o po to jau galite pirkti vaikišką dantų pastą. Valykitės dantis kartu, kad tai taptų bendru įpročiu. Jei mažyliui sunku įprasti valytis dantukus, kvalifikuotas vaikų odontologas tikrai gali patarti, kaip tai padaryti, o vizito metu parodyti pačiam mažyliui, koks tai smagus ir naudingas procesas.

Pirmo vizito eiga

Pirmas vizitas greičiausiai bus neformalus – vaikas susipažins su odontologu, kuris parodys kabinetą, papasakos apie įrankius. Priklausomai nuo odontologo metodų, tėvelių gali būti paprašyta palaukti už durų.

Apžiūros metu odontologas patikrins vaiko dantis, apžiūrės dantenas, žandikaulį, sąkandį. Galimas variantas, kad nuvalys Jūsų atžalos dantis ir uždės fluorido preparato (tokiu atveju, jei ant vaiko dantų yra dėmių, kurios kelia riziką atsirasti kariesui). Procedūra gali būti atliekama nebūtinai per pirmą vizitą.

Svarbūs patarimai

Vienas pagrindinių klausimų, kylančių tėveliams: kokį odontologą pasirinkti? Galite rinktis vaikų odontologus, kurie specializuojasi būtent šioje srityje, pasikliauti draugų, artimųjų rekomendacijomis, kur jie veda savo mažylius.

Kas kiek laiko reikia vesti vaiką pas odontologą? Po pirmos apžiūros odontologas pasakys vaiko dantų būklę ir rekomenduojamą vizitų kiekį per metus. Žinoma, profilaktiškai visiems patariama apsilankyti kas pusmetį arba kai iškyla rimtesnių problemų.

Svarbu paminėti, kad nereikia kliautis mitu, jog pieninių dantų taisyti nereikia, jie vis tiek iškris. Jei dantukuose atsirado problema, taisyti juos būtina, nes pašalinsite diskomfortą, kurį jaučia vaikas ir užtikrinsite, kad dantų problemos nepersiduos naujiems dantims.

Nežiūrėkite į pirmus vizitus kaip į didelį iššūkį, profesionalus specialistas sukurs jaukią aplinką ir pateiks daug naudingų patarimų Jūsų atžalos dantų priežiūrai. Salomėjos Nėries klinikoje dirba patyrę ir kvalifikuoti vaikų odontologai, kurie žino, kaip bendrauti su mažyliu, kad apsilankymai būtų ne kančia, o smagi pramoga.