Ką reikėtų žinoti apie protezavimą? Specialisto patarimai.
Dantų protezavimas – procedūra, atstatanti labai pažeistus ar net prarastus dantis. Pasikonsultavę su odontologu nuspręsite, koks protezavimo metodas jums yra tinkamiausias.

Kai protezavimo procedūra atlikta, tai dar nereiškia, protezai jums idealiai tinka. Ką reikėtų žinoti pastebėjus nepatogumams, ir kokios protezų bei burnos ertmės priežiūros turėtumėte imtis, dalinamės šioje apžvalgoje.

 

Skauda, trina, ar taip turi būti?

 

Daugeliui atrodo, kad dantų protezai yra nepatogūs, kelia skausmą. Jei patiriate tokius pojūčius kaip trynimą, skausmą, burnoje pastebite žaizdelių – tai rodo, jog protezai jums nėra tinkamai priderinti.

 

Po procedūros jums turėtų būti paskirti bent du vizitai pas gydytoją-odontologą, kad būtų priderintas idealus protezų variantas. Jei odontologas tik atiduoda protezus ir po to nepaskiria kelių vizitų – tai nėra gerai. Prieš rinkdamiesi kliniką pasiteiraukite, ar į gydymą įtrauktos bent dvi nemokamos konsultacijos po protezavimo.

 

Svarbu paminėti, jog protezai po kelerių metų gali pradėti kelti diskomfortą. Tokie pojūčiai natūraliai atsiranda dėl besikeičiančio žandikaulio struktūros. Tad jei po kurio laiko protezai tampa ne tokie patogūs – metas kreiptis į odontologą, kuris arba pataisys esamus protezus, arba pasiūlys juos keisti į naujus.

 

Svarbūs patarimai

 

  • Pradėjus nešioti išimamus protezus, galite patirti šiuos nemalonius pojūčius: pasunkėjęs kramtymas ir kalbėjimas, padidėjęs seilėtekis, šleikštulys, pykinimas. Bet neišsigąskite – po kelerių savaičių, kai įprasite nešioti protezus, šie pojūčiai dings.
  • Pradžioje venkite kieto, tąsaus maisto – taip lengviau įprasite kramtyti ir nesukelsite sau papildomo diskomforto.
  • Po išimamais dantų protezais nuolat kaupiasi nešvarumai. Po kiekvieno valgio patariama išimti protezus, nuplauti tekančiu vandeniu, išskalauti burną. Vakare protezus nuplaukite tekančiu vandeniu.
  • Būtinai valykite protezus kiekvieną dieną – ryte ir vakare, dantų šepetėliu ir pasta. Nepamirškite kaskart jų pamerkti į specialų dezinfekavimo tirpalą (tam skirtas tirpias tabletes galite rasti vaistinėse).
  • Jei turite neišimamus protezus – kruopšti priežiūra taip pat reikalinga. Po tilto tarpine dalimi gali užsilaikyti maisto likučiai, todėl tas vietas gerai reikia išvalyti.
  • Jei gydytojas nenurodė kitaip, protezus galite išsiimti nakčiai.
  • Nevalgykite labai kieto maisto, nes protezai gali lūžti. Jei pamatėte, kad jūsų protezas lūžo, nedelsdami kreipkitės į odontologą. Kol lūžęs protezas nepataisytas, geriau jo nenešiokite, nes galite susižeisti burnos gleivinę.
  • Protezams, kaip ir natūraliems dantims, reikalinga nuolatinė priežiūra, tad rekomenduojama apsilankyti pas dantų higienistą kas pusę metų.

 

Salomėjos Nėries klinika siūlo pilnas protezavimo paslaugas ir papildomus vizitus, kad pacientai išeitų pasitikėdami savimi ir nepatirtų jokio diskomforto. Atvykite pas mus konsultacijai – patarsime ir pasiūlysime jums labiausiai tinkantį protezavimo metodą.