Kasdienė dantų priežiūra. Kaip išvengti karieso ir kitų problemų?
Kasdienė burnos priežiūra – kelias link sveikos ir spindinčios šypsenos. Tačiau ar vykdote visus svarbius žingsnelius, kad išvengtumėte karieso ir kitų dantų ligų? Dalinamės naudinga burnos priežiūros atmintine.

Kasdienė priežiūra

Visiems atrodo, kad taisyklingai valytis dantis yra vieni juokai. Tačiau ar žinojote, kad dantis minimaliai turite valyti 2 minutes? Taip pat, jų neužtenka valytis du kartus per dieną – tai yra minimalus nustatytas kiekis.

Ką reikia įsigyti:

  • – Tinkamą dantų šepetėlį,
  • – dantų pastą su fluoru,
  • – tarpdančių siūlą,
  • – tarpdančių šepetėlių,
  • – liežuvio šepetėlį,
  • – burnos skalavimo skystį.

Valydamiesi dantis, skirkite vienodą dėmesį kiekvienam iš jų: kruopščiai išvalykite vidinę ir išorinę puses. Tada jau ateina tarpdančių siūlo ir tarpdančių šepetėlių eilė – nors tai nėra pats lengviausias procesas, jis yra vienas svarbiausių, kadangi tarpdančiuose kaupiasi didelis kiekis maisto likučių ir bakterijų. Tarpdančių siūlas išvalo dantų tarpą iš viršaus, o šepetėliai – iš apačios. Jei nežinote, kokio dydžio tarpdančių šepetėlius turite pasirinkti, visada pasikonsultuokite su dantų higienistu. Nepamirškite nuvalyti ir liežuvio apnašų su specialiai tam skirtu šepetėliu. Galų gale, pasinaudokite burnos skalavimo skysčiu.

Vizitai pas specialistus

Rekomenduojama kas puse metų apsilankyti pas odontologą, kuris profilaktiškai patikrins jūsų dantų būklę ir neleis kariesui ar kitoms problemoms įsisenėti. Juk uždelstos dantų problemos pridaro daug rūpesčių kiekvienam. Taip pat nepamirškite bent jau kas metus pasidaryti profesionalią burnos higieną – specialistai kruopščiai nuvalys dantų apnašas, o tai neleis formuotis kariesui. Burnos higienistas patars, kas kiek laiko jums reikėtų atvykti į procedūrą.

Baigiamieji patarimai

Gausus vandens vartojimas, traškių daržovių ir vaisių valgymas prisideda prie sveikų dantų palaikymo. Patariama vartoti mažiau saldaus, rūgštaus maisto, kadangi tai kenkia dantų emaliai.

Salomėjos Nėries odontologai ir burnos higienistai yra visada pasiruošę patarti ir padėti visais odontologiniais klausimais. Vertinkite savo šypseną ir patikėkite ją savo srities profesionalams.